Ако погледнете някоя снимка на Луис Армстронг без риза, най-вероятно ще видите синджирче Давидова звезда около врата му. Така музикантът изразявал благодарността си към еврейското семейство, което му помогна не само да оцелее по улиците на Ню Орлиънс, но и да намери своето призвание.
В квартала живеели представители на различни расови и етнически групи. През 1907 г. момчето от улицата Луис Армстронг се запознава с „еврейското семейство“, както го нарича. Старецът Алекс Карновски, който се преместили в Америка от Руската империя, нае интелигентния млад мъж за дребни работи. И се отнасял с него като със син.
Луис Армстронг събирал празни бутилки и парцали, придръжавал синовете на стареца, Морис и Алекс.
Веднъж Луис видял използван корнет (инструмент, подобен на тропмета) за пет долара в една витрина на заложна къща.
Морис видял таланта на тъмнокожото момче. Той дал на Луи два долара и отделял по 50 цента на седмица, докато събере пълната сума. Морис аплодирал Луис Армстронг, когато той започнал да овладява първата си истинска тръба.
Бъдещият музикант се възхищавал на своите еврейски благодетели за тяхната упорита работа, взаимна подкрепа и съпротива срещу потисничеството, с които се сблъсквали на всяка крачка. Ето защо по-късно Луис казва: „Изминах дълъг път, както много други. Но винаги помагам на някой друг, ако имам възможност.“
Семейство Карновски доловили нещо в душата на малкия Луис. Но също така се уверявали и че стомахът му не е празен: „Вечерях за първи път по еврейски на седем години. Всеки път ми приготвяха чиния, казвайки: „Ти работи, яж с нас. Когато се прибереш у дома, ще бъде късно за вечеря. „Радвах се, защото обичах храната им. Съпругата Люсил слагаше маца (еврейски хляб) в кутия за хляб, за да мога да хапна, ако искам късна вечеря.“
Луис работил за семейство Карновски до около дванадесетгодишна възраст. Какво му се случило след това? Той започнал усилено да репетира, да се показва пред публика и в крайна сметка станал първата джаз суперзвезда.
Семейство Карновски основава проекта „Карновски проджект“ в Ню Орлиънс, който все още подпомага разпространението на музикални инструменти сред децата. Благодарение на общуването си със семейството еврейски имигранти, Луис Армстронг говорел на идиш. И до края на дните си той носел синджирче с Давидова звезда на врата си в знак на благодарност.