Камера заснела „полтъргайст“ в едно училище в югозападна Ирландия. Така и никой не може да обясни какво се случва на видеото.
В училище «Deerpark» в град Корк, Ирландия, вече не за първи път обвиняват призраци, че създават безредици.
Старинната сграда има много легенди, една от които гласи, че през 1828 година тук се е завъдил полтъргайст.
Първоначално администрацията решила, че ги разиграват ученици, заради което били поставени камери за наблюдение, които реагират на всяка активност.
Наскоро местният полтъргайст отново напомнил за себе си. Всичко било заснето в един от коридорите. Другите камери не фиксирали нищо.
На кадрите се вижда как вратите се отварят от само себе си, шкафчетата се раздвижват, а предупредителната табела за хлъзгав под излита. Точно тук по-рано имало разхвърляни вещи и преместени мебели.
Кучето на една от учителките постоянно изпадало в истерия само като влезе в този коридор. И точно тук често във въздуха се усещал студ, макар климатикът да не бил включен.
Около месец по-късно полтъргайст отново напомнил за себе си в същото училище. И отново размествал вещи и вдигал шум. Все още никой не знае как да обясни случилото се.